Awaryjne otwieranie drzwi przez ślusarza

Key Service Górko oferuje usługę awaryjnego otwierania drzwi

Każdemu z nas może przydarzyć się sytuacja, w której niezbędne będzie awaryjne otwieranie drzwi. Z oczywistych względów, w takiej sytuacji najlepiej skontaktować się
z podmiotem, który świadczy usługi ślusarskie. Prawdopodobnie, sami nie poradzimy sobie ze złamanym kluczem, który pozostał w drzwiach wejściowych bądź zamkiem, który odmówił współpracy. Dodatkowo, zdarzyć się może sytuacja, że komplet kluczy do domu zgubił się, a zapasowy pęk pozostał w zamkniętym mieszkaniu.

Doświadczając takiej sytuacji awaryjnej nie wpadaj w panikę. Z poniższego artykułu dowiesz się na czym polega awaryjne otwieranie zamków, czy dotyczy tylko mieszkania oraz czy takie usługi ślusarskie dużo kosztują.

 

Na czym polega awaryjne otwieranie zamków?

Wiele osób, które nie wiedzą jak przebiega awaryjne otwieranie mieszkania, obawiają się, że jest to skomplikowany proces, trudny do zrealizowania. Nic bardziej mylnego. Jest to usługa, podczas której profesjonalni ślusarze z łatwością dostaną się do zablokowanego wnętrza. Decydując się na pomoc pogotowia zamkowego, możemy mieć pewność, że straty poboczne będą zminimalizowane. Dzięki temu, awaryjne otwieranie mieszkań nie wiążę się teraz
z równoczesnym uszkodzeniem drzwi bądź framug. Dodatkowo, wykwalifikowani pracownicy oszczędzą nasz czas oraz paradoksalnie, pieniądze. Lepiej zapłacić za rzetelną usługę pogotowia zamkowego, niż potem borykać się z problemem np. wybitej szyby. Takie straty znacznie przewyższą koszt awaryjnego otwierania.

Dopabianie kluczy Olsztyn poleca swoje usługi

 

Ile kosztuje usługa pogotowia zamkowego?

Skoro wyżej poruszyliśmy już kwestię finansów, to teraz chcielibyśmy ją nieco rozwinąć. Cena za awaryjne otwieranie drzwi, w dużej mierze uzależniona jest od regionu, w którym mieszkamy. Dodatkowo, koszty mogą wzrosnąć w przypadku, kiedy po awaryjnym otwarciu drzwi wejściowych, konieczna jest wymiana zamków. Co jeszcze może wpłynąć na cenę związaną z wezwaniem pogotowia ślusarskiego?

  • Pogotowie zamkowe wzywane jest w weekend bądź święta,
  • Ślusarz musi przyjechać późno w nocy,
  • Pogotowie ślusarskie musiało pokonać do ciebie dłuższą trasę.

Przyjmuje się jednak, że standardowe awaryjne otwieranie drzwi kosztuje w okolicach 200-400 złotych. Cena ta nadal jest jednak nieporównywalnie niższa do kosztów jakie musielibyśmy ponieść, np. podczas powstania uszkodzeń drzwi.

 

Czy muszę korzystać z pogotowia zamkowego? Może sam dam radę

Jeśli nie jesteś profesjonalnym ślusarzem, istnieje małe prawdopodobieństwo, że sam rozwiążesz problem jakim jest zablokowany zamek. Dodatkowo, brakować ci będzie specjalistycznych narzędzi, które są podstawowym wyposażeniem każdego doświadczonego ślusarza.

Czasami jedyną możliwością na awaryjne otwieranie drzwi do mieszkania, może być związane z wyjęciem ich z zawiasów. Niestety, nawet ta opcja może być niewykonalna jeśli posiadasz drzwi antywłamaniowe. Z oczywistych względów, możesz podjąć próby wejścia przez okno bądź wyważenia drzwi, a nawet podjęcia próby wezwania straży pożarnej. Musisz jednak realnie oszacować szanse na powodzenie takiej misji.

Próba samodzielnego rozwiązania problemu może wygenerować większe straty. Warto więc, oddać to zadanie w ręce fachowca i zaufać w jego doświadczenie.

Key Service Górko oferuje usługę dorabiania kluczy i awaryjnego otwierania drzwi

 

Awaryjne otwieranie drzwi przez ślusarza – jak wygląda?

Znajomość procesu awaryjnego otwierania drzwi przez ślusarza spowoduje, że nie będziesz zaskoczony żadnym z jego elementów.

Profesjonalni ślusarze, przed przystąpieniem do swojej pracy, poproszą cię o okazanie dowodu poświadczającego, że jesteś właścicielem mieszkania, do której konieczne jest awaryjne wejście. Nie powinieneś się wtedy irytować, a raczej docenić fachowe podejście pogotowia ślusarskiego do problemu. Może okazać się, że ślusarz właśnie zapobiegł próbie włamania do twojego mieszkania.

Jeśli okażesz dowód własności mienia, fachowiec przystąpi do pracy. Na początku przedstawi ci możliwości otwarcia zamka i wspólnie wybierzecie najbardziej optymalne rozwiązanie. Po dostaniu się mieszkania, ślusarz oceni straty wynikłe w trakcie awaryjnego otwierania. Nie musisz się jednak martwić, że zostaniesz bez możliwości zaryglowania mieszkania. Usługi ślusarskie obejmują naprawę zamków bądź ich wymianę.

Pamiętaj: warto posiadać zapasowy klucz do mieszkania! Możesz zostawić go u zaufanego sąsiada. W sytuacji jeśli zatrzasnąłeś drzwi od mieszkania, a Twój klucz został w środku, taka kopia będzie niezastąpionym rozwiązaniem. Key Service Górko z chęcią zajmą się dorobieniem klucza do mieszkania!

 

Czy mogę skorzystać z pogotowia zamkowego w przypadku zatrzaśniętego auta?

Z oczywistych względów, awaryjne otwieranie kojarzy się głównie z otwieraniem mieszkań. Na drugim miejscu jest jednak dostawanie się do samochodów. Być może pierwszą myślą jaka przyszła ci do głowy jest wybicie szyby. Pamiętaj jednak, że późniejsza usługa jej wymiany, prawdopodobnie znacznie przewyższy koszty związane z wezwaniem pogotowia ślusarskiego. Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany do tej formy pomocy, możesz spróbować samodzielnie dostać się do swojego samochodu. Potrzebny ci będzie do tego zestaw składający się ze specjalnej poduszki oraz drutu. Poduszka pneumatyczna, którą umieścisz w szparze drzwi odciągnie ich ramę, a ty operując drutem będziesz mógł dosięgnąć kluczyków na siedzeniu bądź pociągnąć za klamkę. Musisz jednak pamiętać, że operowanie drutem może skutkować powstaniem nieestetycznych rys na karoserii samochodu. Awaryjne otwieranie samochodów, przeprowadzone przez fachowców, uchroni cię przed takimi negatywnymi skutkami.

Skuteczne awaryjne otwieranie auta poleca Key Service Górko

 

Co powinieneś zrobić, kiedy natknąłeś się na zablokowany zamek
w swoim mieszkaniu bądź samochodzie?

Celem usprawnienia procesu awaryjnego otwierania drzwi, przedstawiamy krok po kroku co powinieneś zrobić w trudnych sytuacjach związanych z tym problemem.

  • Upewnij się, że wykorzystałeś wszystkie możliwości otwarcia drzwi – być może wystarczy dłużej operować kluczem by odblokować zamek,
  • Jeśli mieszkasz na parterze, sprawdź czy nie masz możliwości dostania się do mieszkania np. przez okno albo czy szyby w samochodzie nie są uchylone na tyle, by zmieściła się
    w szczelinie dłoń,
  • Pomyśl czy są osoby, które mogą dostarczyć ci zapasowy pęk kluczy do mieszkania bądź samochodu,
  • Jeśli chciałbyś samodzielnie dostać do wnętrza, oszacuj czy ewentualne poniesione straty nie będą większe niż opłacenie fachowca,
  • Wiesz, że nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać problemu? Zadzwoń po pogotowie zamkowe i pozwól działać specjalistom

Dorabianie kluczy Olsztyn Key Service Górko to profesjonaliści w swoim fachu!